Biopolym. Cell. 2024; 40(3):240-240.
Хроніка та інформація
Розумні біоматеріали на основі Лапоніту®: гостра токсичність та вплив на окислювально-відновний стан та активність ферментів в органах системи детоксикації мишей
1Ганусевич І. І., 1Самойленко О. А., 1Вербіненко А. В., 2Самченко Ю. М., 2Керносенко Л. О., 2Полторацька Т. П., 2Пасмурцева Н. О., 2Соловйова О. О.
  1. Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України
    Вул. Васильківська, 45, Київ, Україна, 03022
  2. Інститут біоколоїдної хімії імені Ф. Д. Овчаренка НАН України
    Б-р Академіка Вернадського, 42, Київ, Україна, 03142

Abstract

Мета. Робота спрямована на підготовку розумних біоматеріалів (термочутливі гідрогелі на основі полі(N-ізопропілакриламіду), зшиті кислотно-активованим Laponite® (Lap) (aLap), легованим доксорубіцином (Dox) (aLap+Dox/гідрогель)), визначення та порівняння показників їх гострої токсичності, а також оцінку їх впливу на рівень генерації супероксидних радикалів (SR), активність рибонуклеаз (RNases), орнітиндекарбоксилази (ODC) та желатинази (матриксні металопротеїнази-2 та -9 (MMP-2 та -9)) у печінці та нирках тканин мишей C57Bl/6. Висновки. Dox у складі гідрогелів на основі aLap демонструє значно меншу загальну токсичність порівняно з традиційним препаратом Dox. Це можна пояснити послідовним вивільненням включеного препарату під час деградації гідрогелів в умовах тваринних організмів. Таким чином, aLap+Dox/гідрогелі є перспективними носіями інкорпорованих протипухлинних препаратів.
Keywords: Лапоніт®, гостра токсичність, доксорубіцин, миші C57/Bl6, супероксидні радикали