Оцінювання представленості генома мікроорганізмів у різних референтних базах даних: комплексна оцінка

Автор(и)

  • Г. Болдирев Університет штату Джорджія Атланта, штат Джорджія, США, 30302, Автор
  • Н. Шарма Університет Південної Каліфорнії 3470, Трусдейл Парквей, Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США, 90089 Автор
  • В. Мунтяну Технічний університет Молдови 168, Бул. Стефан чел Маре, Кишинів, Республіка Молдова, MD–2004 Автор
  • А. Бхаватхаріні Університет Південної Каліфорнії 3470, Трусдейл Парквей, Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США, 90089 Автор
  • Д. Косліцький Університет штату Пенсільванія 201, Олд Мейн, Юніверсіті Парк, Пенсільванія, США, 16802 Автор
  • А. Зеліковський Університет штату Джорджія Атланта, штат Джорджія, США, 30302, Автор
  • С. Мангул Університет Південної Каліфорнії 3470, Трусдейл Парквей, Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США, 90089 Автор

DOI:

https://doi.org/10.7124/bc.000AFD

Ключові слова:

метагеноміка, довідкові бази даних бактерій, таксономічні розбіжності

Анотація

Мета. Дослідження метагеноміки можуть дати значне уявлення про склад, різноманітність і функції змішаних мікробних спільнот, що зустрічаються в різних середовищах. Щоб ідентифікувати види бактерій, зчитування зразків зіставляються з посиланнями, які знаходяться в базах даних бактерій. Декільком посиланням можуть бути присвоєні однакові таксономічні ідентифікатори, але ці посилання можуть містити різну геномну інформацію. Цей проект був розроблений для виявлення та виправлення невідповідностей у базах даних про бактерії шляхом порівняння назв видів та геномного представлення для трьох найбільш часто використовуваних бактеріальних референтних баз даних (PATRIC, RefSeq та Ensembl). У нашому першому дослідженні «Поліпшення зручності та повноти баз даних мікроорганізмів» [1] розглядалася відповідність баз даних, заснованих виключно на назвах видів. Ми розширили це дослідження, щоб порівняти не лише назви видів, а й геноми бактерій та оцінити їхню схожість. Висновки. Відсутність збігу видів і родів не тільки підриває точність метагеномного аналізу, але й підкреслює критичну потребу в стандартизованій інтеграції існуючих баз даних. Наш аналіз не тільки покращить ідентифікацію та характеристику мікробного життя, але й покращить порівнянність та строгість метагеномних досліджень.

Посилання

Loeffler C et al. Improving the usability and comprehensiveness of microbial databases [published correction appears in BMC Biol. 2020; 18(1):92]. BMC Biol. 2020; 18(1):37.

Завантаження

Опубліковано

2024-09-10

Номер

Розділ

Хроніка та інформація